08:33 / E Enjte, 23 Shtator 2021 / AD

Nga fasulet e kuqe, tek figura e baterisë së ulët/ Mbi 200 emoji të reja nga viti 2022

Nga fasulet e kuqe, tek figura e baterisë së ulët, apo buzës që kafshohet në mënyrë seksi, apo foletë pa vezë brenda, ‘Unicode Consortium’ premton më shumë se 200 emoji të reja që do jenë në telefona prej 2022-it.

Pritet që risitë të aplikohen në fillim të vitit të ri dhe të gjithë mezi po e presin këtë moment.

Pjesë e këtyre emoji-s do jenë edhe 37 buzëqeshje të pa publikuara deri tani. Emojipedia, ka zbuluar pamjen e parë të disa prej tyre me anë të postimeve në Twitter. Për të gjithë kuriozët, ja tek janë…