15:56 / E Shtunë, 11 Gusht 2018 / indeksADMonline

Nicki Minaj lanson albumin, bashkëpunime me artistë të famshëm 

Hip-Hop artistja e njohur, Nicki Minaj më në fund ka lansuar albumin e saj “Queen”.  Pas ndryshoj shpesh datën e publikimit, Nicki të premten e lansoj “Queen”, transmeton Indeksonline.

Në këtë album Minaj ka bashkëpunuar me artistë të ndryshëm. Ndër bashkëpunimet që tërhoqi vëmendje ishte ai “Majesty” me Eminem dhe “Rich Sex”  me Lil Ëayne.

Ndërsa në këngën “Barbie Dreams” thumbon reperët Meek Mill, Desiigner dhe Young Thug.

Ky është albumi i parë i Nickit që nga “The Pinkprint” që u publikua me 2014./Indeksonline/