22:59 / E Shtunë, 23 Shtator 2023 / C E

Nipi i Luan Krasniqit shpallet kampion i Gjermanisë, Ardiani mposht kundërshtarin me një goditje

Boksieri shqiptar, Ardian Krasniqi është shpallur kampion i Gjermanisë në moshën 27-vjeçare.

Krasniqi mposhti kundërshtarin gjerman, Deniz Altz qysh në raundin e parë.

Nipi i Luan Krasniqit, Ardiani e goditi në bark kundërshtarin i cili nuk i përballoi dhimbjeve dhe u detyrua të dorëzohet, pasi edhe gjyqtari numroi deri në dhjetë.

Kujtojmë që ky meç ishte për brezin Kampion të Gjermanisë – BDB.