17:18 / E Martë, 10 Korrik 2018

Nis sezoni i dhuratave të verës,cilat janë shenjat e horoskopit do të bekohen nga energjia e Jupiterit

Duke filluar nga mesnata e sotme Jupiteri, planeti i zemërgjerësisë dhe dhuratave, do të sjellë një lumë energjish pozitive për të gjitha shenjat. Por a do të dini si t’i merrni dhe mirëpërdorni ato? Living ju rrëfen rrugën e duhur.

Peshorja: Ashtu sikundër Dashi, edhe Peshorja duhet t’i japë zgjidhje një çështjeje që e shqetëson prëj kohësh. Bëhet fjalë për një çështje ekonomike, një nga ato vrimat që duhet mbyllur siç thotë populli. Sigurisht që Jupiteri nuk do t’ju dërgojë para nga qielli, por do t’ju ndihmojë të gjeni çelësin e gjithë kësaj situate. Urime, do ia dilni mbaë.
Akrepi: Në ndryshim nga shenjat e tjera, Jupiteri nuk do të tregohet edhe aq miqësor me të lindurit nën shenjën e Akrepit. Ju pret një verë e qetë, pa shumë angazhim, pa zhurmë dhe bujë të madhe, ndoshta më mirë kështu. Duhet të merreni paksa me veten dhe ky është momenti i duhur.
Shigjetari: Do t’ju duhet të prisni muajin nëntor që të mund të përfitoni plotësisht nga të mirat e Jupiterit, i cili do të vendoset në shenjën tuaj. Megjithatë jeni në një fazë të mbushur me adrenalinë dhe emocione, ashtu siç ju pëlqen juve.
Bricjapi: Bricjapi është gjithmonë i zënë me punë, me impenjime, aq sa në axhdendën e tij arrin të harrojë njeriun më të rëndësishëm: veten. Por, Jupiteri e di këtë dhe gjatë kësaj vere do t’ju ndihmojë të njihni dhe doni më shumë veten, të gjeni paqen shpirtërore për të cilën keni nevojë.
Ujori: Ujori është shenja më e pavarur e horoskopit, por kur bëhet fjalë për çështje praktike dhe ekonomike ka gjithmonë nevojë për një dorë. Në këtë rast është Jupiteri që do të ndriçojë dilemat tuaja.
Peshqit: Peshqit dhe ndjeshmëria e tyre nuk mund t’u shpëtonin vëmendjes së Jupiterit, i cili do të ringjallë emocionet e tyre më intime.