09:44 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / OSH

Një ditë para 28 nëntorit, vajza e Daut Haradinajt, shkëlqen me veshje kombëtare

Na ndan vetëm edhe një ditë nga Festa e Flamurit, ditë që shënohet nga çdo shqiptar e në çdo vend të botës ku ka shqiptarë, shkruan IndeksOnline.

Ndjenjës së patriotizmit dhe dashurisë ndaj atdheut nuk ka se si t’i ikë as vajza e njërit nga komandantët më të rinj të UÇK-së, Daut Haradinaj, Troja.

Ajo mëngjesin e sotëm është veshur me veshje kombëtare. Në fotografit e bëra nga bashkëshortja e Haradinajt, Lola, Trojes duket se  i rri shumë mirë veshja kombëtare./IndeksOnline/