00:01 / E Shtunë, 16 Mars 2019

Një ditë pasi shkëlqeu me Chelsean, Giroud paralajmëron largimin

Oliver Giroud ka paralajmëruar largimin nga Chelsea. Sulmuesi francez ka thënë se nuk mund të durojë më pozitën e tij prej një zëvëndësuesi.

32 vjeçari po luan në Europa League, por që në Premierligë s’po ka minutazhë të madhe.

“Unë jam një konkurrent, dua të luaj çdo lojë të vetme dhe të jem i lumtur në fushë Por, këtë nuk po e bën trajner. Qëllimi im është të luaj në secilën ndeshje. Dhe nëse nuk më jipet ky shans, më duhet të largohem. Dua të marr kënaqësi maksimale në fushë” ka thënë Giroud./Indeksonline/