11:00 / E Hënë, 12 Shkurt 2024 / L K

Një kosovar po prin në sondazhin e hapur në Kroaci

Emir Sahiti është lojtari më i mirë i javës në Kroaci. Futbollisti kosovar ka bërë tri asistime për Hajdukun në ndeshjen ndaj Slaven Belupos.

Këtë sukses në historinë e superligës kroate më parë e kanë arritur vetëm dy futbollistë të tjerë.

Në sondazhin e hapur Sahiti është i pari me vota si lojtari i javës në Kroaci, para Brekalos dhe Petkovic./Indeksonline/