15:12 / E Enjte, 13 Gusht 2020

Një kosovar zyrtarizohet te skuadra e madhe evropiane

Skuadra e njohur skoceze, Celtic ka njoftuar se ka nënshkruar me futbollistin shqiptar të Zvicrës, Albian Ajeti.

Pas një sezoni në Premierligë te West Ham United, 23 vjeçari ka vendosur që të vazhdoj karrierën te Celticu.

Ajeti i ka kushtuar skuadrës skoceze 5 milionë funta.

Trajneri i Celtic, Neil Lennon e përshkroi Albian si një lojtar të jashtëzakonshëm, dhe atë që ai është i kënaqur ta sjellë në Klub. /IndeksOnline/