23:39 / E Shtunë, 19 Tetor 2019

Një kundër një me portierin, Messi zgjedh të asistojë

Lionel Messi ishte protagonist në fitoren e Barcelonës ndaj Eibarit 3:0 duke shënuar dhe asistuar nga njëherë.

Ishte 2:0 rezultati kur Griezmann e vuri Messin ballë për ballë me portierin, por argjentinasi tregoi se nuk është aspak egoist madje edhe në rastet kur është pothuajse e sigurt që mund të shënojë vet.

Ai asistoi për Suarezin i cili nuk e pati të vështirë ta dërgonte topin në rrjetë./Indeksonline/