13:58 / E Martë, 31 Korrik 2018 / indeksADMonline

Një vit më parë u arrestua nga policia, Lil Wayne anulon koncertin në atë qytet

Reperi Lil Wayne tha se ai nuk ishte në gjendje të performonte në Nju Jork në festivalin muzikor Panorama, i cili zgjati tre ditë sepse moti vononte fluturimin e tij.

Por një i brendshëm i muzikës i tha Page Six, “Ai nuk donte ta bënte atë. Ai thjesht nuk donte të këndonte në festival”, transmeton Indeksonline.

Vetëm 15 minuta pasi Wayne ishte planifikuar të shkonte në koncertin e Randalls Island, një mesazh u dëgjua në ekranet duke u thënë të pranishmëve: “Për shkak të kushteve të motit, fluturimi i Lil Wayne është vonuar dhe ai nuk mundi të shkonte.”

Një tjetër burim i tha Page Six se Big Apple nuk është pikërisht destinacioni i preferuar i reperit.

“Ai e urren atë që nga arrestimi i tij vite më parë,” shpjegoi burimi.

Wayne u arrestua në një armë të posedimit të armëve në vitin 2007 pas një koncerti në Teatrin Beacon që shënoi performancën e tij të parë në këtë qytet.

Një tjetër i brendshëm gjithashtu konfirmoi dëshpërimin e Wayne për në Nju Jork pas burgosjes së tij.

Por avokati i Wayne Ron Sweeney i tha Page Six: “Të gjitha janë të pasakta. Isha aty në festival. Ne donim të bëjmë shfaqjen. Ne patëm një vonesë të fluturimit”./Indeksonline/