21:23 / E Diele, 08 Korrik 2018 / indeksADMonline

Anulohet vizita e ministrit Lluka në Telekomin e Kosovës

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka anuluar vizitën në Ndërmarrjen Publike Telekomi i Kosovës, për shkak të ndryshimit të paparashikuar të agjendës së ministrit.

Më herët nga ministria ishte thënë se vizita e ministrit Lluka në PTK do të bëhej për t’u njohur për së afërmi me gjendjen aktuale në këtë ndërmarrje dhe mundësitë e zgjidhjes së problemeve me të cilat ballafaqohet ajo.