08:40 / E Mërkurë, 31 Tetor 2018 / indeksADMonline

Njihuni me 11-shen më të mirë të ”Halloweenit”

Halloween është një festë e njohur për besimtarët e krishterë, e cila festohet në disa shtete më 31 tetor.

Pra, kjo festë manifestohet nga shumë njerëz në mbarë botën për t’i përkujtuar të vdekurit.

Këtë e festojnë edhe njerëz të famshëm nga showbizzi, sporti e më gjerë, transmeton IndeksOnline.

Image result for premier league stars halloween

Kur, jemi të sporti, përkatësisht, te futbollii, Sky Sports ka përpiluar një formacion me ”11 lojtarë të Halloweenit”.

Në mesin e këtyre 11 lojtarëve të përzgjedhur janë edhe Zlatan Ibrahimovic dhe Casper Schmeichel.

Më poshtë, ju mund ta shihni formacionin në fjalë./IndeksOnline/