13:58 / E Enjte, 07 Prill 2022 / B O

Njihuni me garazhet e automatizuara të veturave

Garazhet e automatizuara janë sistemi më i sofistikuar i parkimit të veturave. Këto garazha moderne e bëjnë parkimin të shpejtë dhe efikas.

Korea e Jugut është shteti që po perfeksionin më së shumti këto lloj garazhash.

Sistemi elektronik njeh të gjitha tabelat e veturave dhe automatikisht e di vendin e parkingut për secilën veturë./Indeksonline/