12:16 / E Mërkurë, 24 Maj 2023 / B O

Njihuni me Opel Corsën e re, del në treg pas pak muajsh

Opel Corsa e re është gati dhe së shpejti do të jetë në treg për meraklitë e kësaj veture. Vetura e re Corsa do të ketë motor hibridë 1.2 litërsh benzinë dhe do të vije në dy versione me 100 ose 136 kuaj fuqi.

Corsa do të lansojë edhe modelet joelektrike që do të kenë motor me 98 ose 128 kuaj fuqi. Në këto modele telefonat inteligjentë mund të lidhen me makinën përmes Android Auto ose Apple CarPlay.

Gjithashtu mund të karikohen me valë në të njëjtën kohë. Në treg kjo veturë pritet të shihet për herë të parë në fund të vitit 2023./Indeksonline/