18:49 / E Martë, 26 Qershor 2018

Nokia tregon se kur del modeli i ri dhe me çfarë çmimi

Nokiaka njoftuar se telefoni i saj i ri 3.1 do të dalë në shitje në SHBA përmes Amazon dhe Best Buy më 2 korrik. Çmimi do të fillojë nga 159 dollarë.

Kompania prezantoi pajisjen në maj si një përditësim për Nokia 3.

Nokia e re 3.1 përfshin:

5,2 inç HD + me një raport 18:9
MediaTek 6750 procesor okta-core
Kamera e pasme 13-megapixel; Kamera e përparme me kënd të gjerë 8-megapiksel
2GB RAM dhe 16GB memorie

Për shkak se është edhe një pajisje Android One, do të marrë përditësime mujore të sigurisë në Google për tre vjet.

Temat: