19:04 / E Shtunë, 27 Tetor 2018

Nota e Shaqirit pas fitores ndaj Cardiff

Liverpool ka mposhtur me rezultat 4-1 Cardiffin në “Anfield Road”.

Në minutën e 61-të të takimit Klopp inkuadroi në lojë edhe yllin me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri.

Shaqiri pati paraqitje dinjitoze në fushë, kështu duke arritur të shënoj edhe një gol, i cili është goli i parë zyrtar për të në Liverpool.

Në këtë ndeshje Shaqiri u vlerësua me notë 7.5, ndërsa notën më lartë e kishte Mohamed Salah 9.0 , i cili shënoi një gol dhe bëri dy asistime. /IndeksOnline/

Temat: