23:05 / E Mërkurë, 05 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Liverpooli më i mirë në 126 vite histori

Liverpooli ka mposhtur Burnelyn si mysafir me rezultat 1-3 në ndeshjen e xhiros së 15-të të Premierligë.

Gjatë këtyre 15 ndeshjeve, Reds nuk dinë për humbje duke fituar 12 ndeshje dhe duke barazuar 3 herë.

Ky është starti më i mirë i klubit në 126 vite histori.

Megjithatë, edhe për kundër këtij suksesi, Liverpool gjenden në pozitën e dytë me dy pikë prapa Manchester Cityt. /IndeksOnline/