08:08 / E Shtunë, 13 Tetor 2018 / indeksADMonline

Nuk do ta besoni se çka thotë sot horoskopi për ju!

Dashi-

Gjatë kësaj dite do të zhvilloni një interes shumë të fortë ndaj një personi të cilin e keni njohur prej pak kohësh. Mundohuni që të thelloni më shumë lidhjen tuaj, por mos jini shumë impulsiv. Në vendin e punës parashikohen përgjigje dhe negociata mjaft të suksesshme.

Demi –

Kjo e shtunë do ju gjejë të tensionuar dhe të acaruar, ndoshta për shkak të një keqkuptimi në vendin e punës. Kjo ditë ju fton që të veproni me sa më shumë diplomaci, në mënyrë që të kaloni çdo tension pa debat. Në dashuri do të jeni konfuz.

Binjakët-E shtuna do të jetë mjaft interesante për të treguar më shumë kujdes ndaj vetes dhe trupit tuaj. Të bërit aktivitet në ajër të pastër do ju lejojë që të shmangni çdo tension në familje ose me partnerin/en. Në vendin e punës duhet të jeni të përkushtuar dhe kjo devotshmëri e juaja do të shpërblehet.

Gaforrja-

Mundohuni që të përmbaheni dhe të mos keni reagime shumë të tepruara në raport me pengesa të vogla në vendin e punës, për shkak se keni të gjitha mundësitë për të kaluar çdo gjë me sukses. Këshillohet që në raport me partnerin/en të mos jeni shumë kritik ose në të kundërt rrezikoni të ushqeni diskutime të kota.

Luani-

Jini më të hapur me personin që dashuroni, sidomos nëse po kaloni momente tensionuese të cilat nuk ju lejojnë që të jetoni të qetë lidhjen tuaj. Një përgjigje e mirë do ju lejojë që të besoni në kapacitetet tuaja drejtuese. Investimet do të jenë mjaft të favorshme.

Virgjëresha-

Kjo fundjavë do ju lejojë që të përqendroni të gjithë vëmendjen tuaj tek familja dhe raporti në çift. Në vendin e punës keni qenë shumë të hutuar, ndaj bëni kujdes lidhur me çështje të rëndësishme. Ka ardhur momenti që të rikuperoni.

Peshorja-

Do të merrni konfirmime të rëndësishme, të cilat do ju lejojnë që të ecni përpara në vendin e punës. Më në fund do të përfitoni për të nisur të planifikoni aktivitete të reja, ndaj përvishni mëngët pasi do të jeni të rrethuar nga aleatë të rinj. Mbrëmja parashikohet të jetë intriguese, për të gjithë ata që janë në kërkim të shpirtit binjak.

Akrepi-

Parashikohet një ditë e cila do ju gjejë mjaft euforik dhe të kënaqur. Më në fund do të mund të merrni në dorë jetën tuaj dhe të përfshiheni në aktivitete të reja. Në dashuri parashikohen shkëndija të reja.

Shigjetari-

Në këtë moment do të keni disi vështirësi për të kuptuar synimet e partnerit/es tuaj, pasi do ju duket i/e largët. Tregoni më shumë kujdes në mënyrën e komunikimit. Parashikohen marrëveshje të reja të frytshme, por mos merrni vendime të nxituara.

Bricjapi-

Duhet të merrni më shumë kohë për t’ia kushtuar vetes tuaj dhe për tu relaksuar më shumë. Parashikohet një ditë e cila do ju mundësojë që të thelloheni në një projekt të ri i cili do nxjerrë në pah krijimtarinë tuaj.

Ujori-

Kjo ditë do jetë mjaft intensive për emocionet. E shtuna do ju gjejë tejet romantik dhe të përfshirë nga ndjenjat. Do të ndjeni nevojën që të merrni më shumë ngrohtësi dhe për këtë arsye, sfera e ndjenjave do të jetë mjaft e favorizuar. Lidhur me shpenzimet duhet të bëni më shumë kujdes.

Peshqit

-Këshillohet që në dashuri të mos jeni shumë të ndrojtur, pasi ky është momenti më interesant për sferën e ndjenjave. Parashikohen takime mjaft të frytshme, të cilat do ju lejojnë që të zbuloni disa ndjesi të cilat i kishit lënë pas dore prej kohësh. Do të jeni mjaft nervoz lidhur me një rol të ri që duhet të merrni në vendin e punës. Megjithatë duhet të jeni sa më kurajoz, pasi intuita juaj do të sjellë një sukses të garantuar.