23:45 / E Shtunë, 04 Korrik 2020

Nuk është “Viti i ri”, por Milan i bën “dhuratë” Juventusit – e deklason Lazion

Skuadra e Milan ka shkaktuar befasinë e mbrëmjes.

Ata kanë mposhtur me rezultat 0:3 skuadrën e Lazios që është në super formë këtë sezon, transmeton Indeksonline.

Me këtë humbje, Lazio përshëndetet me titullin pasi që Juventusi prej 7 pikësh.

Golat për Milanin i shënuan: Calhanoglu(23′), Ibrahimovic(34′) dhe Rebic(59′). Ekipi “Kuq e zi” me këtë fitore bën një hap të madh për kualifikim në Evropa Ligë./Indeksonline/

Mos i humb