22:51 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / Gjelbrim

Nuk ndalet City, mposht me rezultat të thellë Kopenhagenin

Manchester City ka arritur edhe një fitore të leht në Champions League.

Skuadra e Guardiolas, mposhti Kopenhagenin me rezultat bindës 5-0, shkruan IndeksOnline.

City tregoi fuqin qysh në minutat e para të ndeshjes ku kaloi në epërsi me golin e Erling Haaland 7′.

22 vjeçari dyfishoi epërsin e Manchester Cityt në minutën e 32-të.

Mbrojtësi i Kopenhagenit, Khocholava shënoi një autogol në minutën e 39-të duke e quar rezultatin në 3-0.

Kampioni i anglisë shënoi edhe dy gola të tjerë në pjesën e dytë.

Fillimisht Mahrez shënoi për 4-0 në minutën e 55-të, kurse sulmuesi Julian Alvarez shënoi për rezultatin përfundimtar 50 në të 76-tin minutë.

Pas kësaj fitore City i prin tabeles së Grupit G me 9 pikë nga tre ndeshje e ndjekur nga Dormund me 6 pikë pasi sonte mposhti Sevillan me rezultat 4-1.

Sevilla dhe Kopenhagen renditen në pozitat tre dhe katër pasi kanë vetëm nga 1 pikë./IndeksOnline/