11:14 / E Martë, 07 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Nutella ndryshon recetën, njerëzit nuk e pëlqejnë tani! (Foto)

Një lugë sheqeri e bën ilaçin të zbresë, kështu thotë Mary Poppins.

Ne dëshirojmë të mendojmë se ajo i referohet Nutella-s, ngushëllimit krijues të shijshëm, të cilin e arratisim pas një dite të keqe.

Nutella, është pothuajse ilaçi i shpirtit për shumë njerëz që e duan ëmbëlsirën.

Por e keqja e ditëve të fundit njoftohet të jetë se Nutella është duke ndryshuar recetën.

Receta e re ka patur rritje të qumështit të me pluhur dhe sheqerit.

Receta nga qumështi pluhur 7.5 përqind në 8.7 përqind dhe atë të sheqerit nga 55.9 përqind në 56.3 përqind, siç konfirmohet nga Ferrero përmes një deklarate, transmeton Indeksonline.

Siç edhe është pritur, adhuruesit e Nutellës kanë reaguar ashpër duke treguar se askush nuk e pëlqen ndryshimin./Indeksonline/