14:07 / E Shtunë, 14 Shtator 2019

OnePlus 7T dhe 7T PRO vijnë më 10 tetor – ja specifikat e plota

Ndërsa kemi dëgjuar të gjitha llojet e detajeve në lidhje me OnePlus 7T dhe OnePlus 7T Pro të ardhshëm, nuk ka asnjë datë të përfolur për fillimin zyrtar.

Një raport i fundit, i cili detajon specifikat e pritshme të dy telefonave, sugjeron që pajisjet do të bëhen zyrtare më 10 tetor, me disponueshmërinë e tregut duke filluar nga 15 tetori, në kundërshtim me thashethemet e mëparshme të 26 shtatorit.

Sa i përket specifikave për të dy pajisjet, këtu janë ato që sugjeron raporti (trajtoni me skepticizëm, pasi ky është një raport, dhe jo një konfirmim zyrtar i brendshëm).

Specifikat e OnePlus 7T
Ekrani: 6.55-inç (2400 × 1080 rezolucion / 402 PPI) AMOLED / Sensori i gjurmëve në ekran (optik) / 90Hz dhe HDR10 +
CPU: Snapdragon 855 Plus
GPU: Adreno 640
RAM: 8 GB
ROM: 128 GB / 256GB
Kamera e pasme: 48MP kryesore (f / 1.6) me OIS + EIS / Telefoto 12MP (f / 2.2) me zmadhim 2x / Ultra-Wide 16MP (f / 2.2) me pamje 120 °
Kamera e përparme: 16MP (f / 2.0) me EIS
Bateria: 3800mAh / WARP Karikimi Karikimi i shpejtë 30T (20% më i shpejtë se në OnePlus 7 Pro)
OS: OxygenOS bazuar në Android 10

Specifikat OnePlus 7T Pro
Ekrani: 6.65 inç (3100×1440 rezolucion / 516 PPI) AMOLED / Sensori i gjurmëve në ekran (Optik) / 90Hz dhe HDR10 +
CPU: Snapdragon 855 Plus
GPU: Adreno 640
RAM: 8 GB
ROM: 256 GB
Kamera e pasme: 48MP kryesore (f / 1.6) me OIS + EIS / Telefoto 8MP (f / 2.4) me 3x zmadhim / Ultra-Wide 16MP (f / 2.2) me pamje 120 °
Kamera e përparme: 16MP (f / 2.0) me EIS
Bateria: 4085mAh / WARP 30T Karikim i shpejtë
OS: OxygenOS bazuar në Android 10

Siç mund ta shihni, OnePlus 7 T dhe OnePlus 7T Pro janë pothuajse identik, përveç ekranit, kamerave dhe baterisë.

Raporti nuk përmend ndonjë çmim të mundshëm për të dy pajisjet, por, deri më tani, ky është raporti më i detajuar që marrim nga një burim jozyrtar.