14:07 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Pacolli dënon arrestimin e deputetëve të VV-së

Sekretari i AKR-së, Rrahim Pacolli e ka dënuar arrestimin e tre deputetëve të VV-së Albin Kurtit, Albulena Haxhiut dhe Donika Kadaj Bujupit.

Pacolli ka thënë se këto raste po e shpërfaqin Kosovën si një shtet totalitar,shkruan Indeksonline.

“Dënoj ashpër arrestimin e përfaqësuesve të popullit, mjaft më me këto spekulime, që para botës po na shpërfaqin si një shtet totalitar. Bashkësia ndërkombëtare nuk i toleron këto skena spektakulare para Parlamentit” ka shkruar Pacolli./Indeksonline/