23:10 / E Mërkurë, 20 Qershor 2018

Pacolli: Lutjet e mia dhe të familjes sonte shkojnë te djali i Halil Kastratit (Foto)

Hoxha i njohur si ndër humanistët më të mëdhenj shqiptarë, Halil Kastrati së fundi ka bërë të ditur se ka nevojë për lutjet e shumë njerëzve.

Kjo nevojë shpirtërore erdhi pasi djali i tij, ka nevojë të shërohet nga një sëmundje e rëndë me të cilën po përballet.

Madje djali i Kastratit është në Beograd ku edhe po merr tretmanin e nevojshëm mjekësor. Nga terapia e rëndë djali ka nis të humbë edhe shikimin.

E lutjeve për Uvejsin sonte i është bashkuar edhe zv/kryeministri i vendit, Behgjet Pacolli, shkruan Indeksonline.

Pacolli ka thënë se lutjet e tij dhe të familjes janë sonte te djali i Halil Kastratit .

Postim i plotë:

Lutjet e mia dhe të familjes sime shkojnë sonte të djali i mikut tim Halilit. Jam i sigurt se i tërë kombi shqiptarë është prapa jush. Zoti është i madh dhe dëshirojmë më të mirën për Ujvesin.