20:14 / E Enjte, 30 Nëntor 2023 / L K

“Pak muaj më parë ishin vendosur në shtëpinë e re”, pamje nga vendi ku u privua nga jeta gruaja e ish-këshilltarit të Pacollit

Një rast tragjik ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës, në rrugën “Dalip Alshiqi” në Prishtinë.

Aty u vra Liridona, gruaja e Naim Murselit, këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës, Behgjet Pacollit.

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët ua morën gjësendet me vlerë dhe më pas shtënë me armë, duke lënë të vdekur Liridona Murselin, 33-vjeçare.

E ndjera do të varroset të premten.

Sipas njoftimit nga të afërmit e të ndjerës kanë njoftuar se varrimi do të bëhet nesër në orën 14:00 në varrezat e fashatit Cërmjan./IndeksOnline/