12:32 / E Shtunë, 06 Tetor 2018 / indeksADMonline

Pallati 125 milionë dollarësh hapet për ankand

Pallati i magjishëm në vlerë shitje prej 125 milion funta do të hapet për ankand pa ndonjë pagesë.

Pallati ‘Playa Vista Isle’ me pamje mahnitëse në Florida ka 11 dhoma gjumi dhe një teatër 3D-Imax.

Një pallat i jashtëzakonshëm, i cili dikur ishte në shitje me çmim prej 125 milionë dollarë, së fundmi është paralajmëruar që do të hapet për ankand, transmeton Indeksonline.

Playa Vista Isle ka 11 dhoma gjumi, 22 banjo, një bodrum 3,000 shishe verë dhe garazh me hapësirë për 20 vetura.

I njohur më parë si ‘La Palais Royal’, rezidenca 60,000 metra u quajt “prona më e mirë e botës” në Çmimet Ndërkombëtare të Pronës 2016.

Pallati me pasuria e pabesueshme në Hillsboro Beach, Florida, ka 13 karakteristika të ujit duke përfshirë gjashtë ujëvara, një pishinë me gjatësi të lartë të pishinës me një lartësi prej 4.500 metrash dhe një xhakuzi me pamje panoramike përgjatë horizontit.

Ka dysheme mermeri përgjatë gjithë rezidencës, ndërsa shkallët e mëdha të hyrjes marrin më shumë se  tri vjet për t’u hartuar dhe ndërtuar.

Dhoma e familjes ka një mur me peshë 1.300 gallon akuariumi, ndërsa shumë prej dhomave kanë prarim prej 22 karatësh me fletë ari./Indeksonline/.