18:52 / E Hënë, 24 Shtator 2018

Pamje që ngjallin emocione, super stërvitje e FSK-së nga NATO  

Jo rrallë herë kemi par se si stërviten forcat e sigurisë.

Një video e cila po qarkullon në rrjetet sociale, e shfaq si mos më mirë vullnetin dhe gatishmërinë e ushtarëve, për të kontribuar për paqe dhe stabilitet, transmeton Indeksonline.

Kjo super stërvitje e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Forcave të Sigurisë së Kosovës është bërë në Shqipëri, ku pjesë e saj ka qenë edhe Mbretëria e Bashkuar dhe Kroacia.

Në këtë video, shihen teksa një numër i konsideruëshëm i tyre stërviten nga NATO duke u përballur me situate të ndryshme, teksa pjesë e trajnimit janë edhe mjetet e rënda që jo rrallë herë u duhen për aktivitete ushtarake.

Pamjet në fjalë sigurisht që ngjallin emocion .. . /Indeksonline/