75 Mall Live Search
14:08 / E Enjte, 08 Qershor 2023 / B O

Pamje të frikshme në Francë, një person më thikë në dorë sulmon fëmijët në park

Një sulm makabër ka ndodhur sot në Annecy të Francës.

Një person që dyshohet se është refugjat sirian ka goditur fëmijët me thikë në një park të qytetit.

Së paku katër fëmijë janë goditur me thikë, ndërsa dy janë në gjendje kritike. Poashtu sulmuesi ka goditur edhe dy gra kalimtare.

Policia ka ndërhyrë dhe autori është qëlluar me plumb në këmbë./Indeksonline/