21:04 / E Shtunë, 20 Tetor 2018

Pamje të pabesueshme, dy aeroplan pasagjerësh aterojnë paralelisht njëri me tjetrin

Aeroplani i pasagjerëve ‘United Airlines 747’ dhe ai amerikan ‘Eagle’ kanë ateruar krah për krah njëri tjetrit në aeroportin e San Françiskos.

Kjo pamje të pabesueshme tregojnë parkimin paralal të dy aeroplanëve, një simetri e përsosur që kanë arritur ta bëjnë këta dy aeroplan, shkruan ‘Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Aeroporti i San Franciskos është i famshëm për pista paralele të saj që nënkupton se dy avionë mund të futen së bashku me njëri-tjetrin./Indeksonline/