17:24 / E Diele, 12 Korrik 2020

‘Pamjet e dhimbshme’: Krokodili kap në befasi dhe copëton zebrën

Fotografët e botës së egër kanë publikuar disa pamje, ku tregojnë betejën e përgjakshme të krokodilit me zebrën.

Imazhet tregojnë qartë si zebra copëtohet nga krokodili, teksa përpiqej të kalonte në lumë.

Kafsha e pafat u copëtua brutalisht dhe krokodili shihet teksa shijon prenë e tij.

Mos i humb