15:34 / E Diele, 24 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Panik mes banorëve, po na pushton Koreja e Veriut apo … [Video]

Mbrëmjen e së premtes, SpaceX lëshoi raketën më të fundit, duke shkaktuar jo pak panik në jug të Kalifornisë dhe Arizonës.

Falcon 9 u lëshua nga Baza Ajrore Vandenberg, rreth orës 17:30 me orën lokale dhe është i fundit që lëshohet në hapësirë për këtë vit nga Space X. Kjo raketë përmbante 10 Iridium, satelitë komunikimi që u depozituan në hapësirë.