19:17 / E Martë, 14 Janar 2020

Pantina për propozimin VV-së: Nuk e djegim njeriun e partisë, më mirë po i djegim edhe nja dy ministri!

Ish-anëtarja e Vetëvendosjes, tanimë pjesë e PSD-së, Shqipe Pantina ka deklaruar se zvogëlimi i qeverisë nga 21 ministri në 12, që nga fillim ishte vetëm deklaratë populiste, e cila nuk do të jetësohet.

Ky reagim i saj erdhi pasi lideri i VV-së, Albin Kurti në propozimin e fundit dorëzuar Isa Mustafës propozoi që numri i ministrive të rritet nga 12 në 14.

Pantina tha se reforma bëhet ndryshe, në një plan konkret dhe afat kohorë të përcaktuar.

Postimi i plotë:

Nuk e “djegim” njeriun e partise, me mire po i “djegim” edhe nja dy ministri! #ndryshimi qe te gjithe e prisnin!

P.s Zvogelimi i qeverise nga 21 ne 12 ministri qysh prej fillimi ka qene deklarate populiste e cila nuk do jetesohet. #Reforma behet #ndryshe, ne nje plan konkret dhe afate kohore te percaktuara., pasi shijojnë shaka dhe një histori të mirë dashurie,” thotë Cuthbert.