13:14 / E Shtunë, 28 Nëntor 2020 / Ç.Q

Paragllajdistët fluturojnë mbi kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz

Dy paragllajdistë kanë fluturuar sot mbi kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ky aktivitet është pjesë e festimeve të sotme për Ditën e Flamurit, daljen publike për herë të parë të UÇK-së dhe Ditëlindjen e heroit kombëtar, Adem Jashari, transmeton Indeksonline.

Image may contain: sky, cloud and outdoor

“Pamje e jashtëzakonshme dhe madhështore nga fluturimi i paragllajdistëve mbi Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Lavdi dëshmorëve të Lirisë!”, u shprehë Bekim Jashari në postimin e tij./Indeksonline/

Image may contain: sky, cloud, outdoor and nature