75 Mall Live Search
07:42 / E Premte, 22 Shtator 2023 / L K

Parashikimi i motit, diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë sot në vendin tonë

IHMK thotë se do të mbajë mot kryesisht i qetë dhe me vranësira të fokusuara kryesisht në relievin malor, ndërsa në viset e ulëta dhe mesatare parashihen intervale të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.