23:44 / E Enjte, 22 Prill 2021 / Ç.Q

Parashikimi i motit për 3 ditët e fundit të javës

22.04 – Paradite intervale me diell. Ditën vransirat do të shtohen, e pasdite vonë dhe në mbrëmje priten reshje të dobëta shiu.

23.04 – Në mëngjes reshje të dobëta shiu. Ditën kryesisht me vransira, me mundësi për riga lokale shiu.

24.04 – Kryesisht me vransira dhe më freskët. Vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu, kryesisht nga jugu i vendit. Në mbrëmje vransirat shpërndahen.