21:08 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Parashutistët amerikan dhe serb, bashkë në “Dimrin 2017” (Foto)

Pjesëmarrësit e stërvitjes së dimrit 2017, parashutistë serbë dhe amerikanë, realizuan sot në orët e mëngjesit hedhje mbi aeroportin e Kovinit.

Dy aeroplan amerikan të tipit C-130 “Hercules”, sot herët në mëngjes u ngritën nga baza ajrore e Batajnicës ku në bordin e tyre kishin parashutist amerikan dhe serb.

Sipas mediave serbe ky ushtrim bëhet për të forcuar bashkëpunimin mes ushtrisë serbe dhe asaj të NATO-s./Indeksonline/