22:54 / E Shtunë, 28 Nëntor 2020 / I.S

Parisi me yje dështon ndaj Bordeaux, merr vetëm barazim nga ky takim

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Parisit dhe Bordeaux, duel ky në kaudër të xhiros së 12’të në League 1.

Të parët që shënuan ishin mysafirët, që goli i erdhi si dhuratë nga Pembele në minutën e dhjetë të takimit,  më pas Parisi shënoi dy herë me Neymar nga penalltia dhe Kean, por Bordeaux nuk u ndalën me kaq, ata barazuan rezultatin përmes Adli në minutën e 60’të të takimit, shkruan IndeksOnline

Pra, ky duel u mbyll në 2:2.