12:21 / E Enjte, 01 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Pas dështimit të rezolutës së LDK-së, Kuvendi hap seancën e re

Pas përfundimit të debatit dy ditor për rezolutën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, i cili nuk arriti të miratohet, Kuvendi ka hapur seancën e re.

Kryesuesi i Kuvendit, Xhavit Haliti ka bërë të ditur se tashmë do vazhdohet me seancë të re në të cilën janë 22 pika të rendit të ditës.

Megjithatë, në këtë seancë mungojnë deputetët e LDK-së dhe Vetëvendosjes, të cilët lëshuan sallën pasi rezoluta për dialogun nuk arriti të miratohet./Indesonline/