15:28 / E Enjte, 10 Qershor 2021 / A.D

Pas një sëmundje të shkurtër, vdes prezantuesi i BBC-së

Prezantuesi i radios së BBC, Dom Busby ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeçare.

Ai kishte punuar për më shumë se 30 vite në radio, transmeton Indeksonline.

Dom Busby on Twitter: "Back here this morning for a week of Mid Morning in  @BBCYork and hearing how you feel about the demise of #ThomasCook plus the  latest from #Yorkshire2019 #Radio #

“Dom ishte prezantues dhe njeri i shkëlqyeshëm. Ai e donte sportin dhe radion” tha miku i tij.

Puna e tij 30 vjeçare ka bërë që vdekja e tij të konsiderohet humbje e madhe për radion./Indeksonline/