17:16 / E Diele, 22 Nëntor 2020

Pas Piques dhe Robertos, Barcelonës i lëndohet edhe një lojtar

Barcelona mbrëmë ka marrë lajme shumë të hidhura, ku pas humbjes nga Atletico Madrid janë lënduar Gerard Pique dhe Sergio Roberto.

Gjatë ditës së sotme, Mundo Deportivo ka njoftuar se listës së të lënduarve i është shtuar edhe Dembele.

Francezi ka lënduar shpatullën dhe pritet njoftimi zyrtar nga klubi i Barcelonës për të treguar shkallën e lëndimit.

Ky nuk është lëndimi i parë i Dembele që nga ardhja te Barcelona. /IndeksOnline/