14:49 / E Hënë, 06 Korrik 2020 / indeksADMonline

Pas shkarkimit të Basri Sejdiut, ushtrues detyre i Drejtorit të ShSKUK-së emërohet Valbon Krasniqi

Indeksonline ka raportuar ekskluzivisht se Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalit dhe Klinik Universitar i Kosovës ka marrë vendim që të shkarkojë nga detyra dr.Basri Sejdiu-drejtor i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar.

Ndërsa në mënyrë zyrtare është deklaruar se shkarkimi vjen si pasojë e përformancës jo të kënaqshme dhe mos-përputhjes së detyrave të punës.

Në vend të dr.Sejdiut, ushtrues detyre i drejtorit është caktuar, dr.Valbon Krasniqi, mjek specialisti i infektologjisë./Indeksonline/