13:43 / E Mërkurë, 11 Shtator 2019

Pasi i shënoi mbrëmë Islandës, Cikalleshi befason me skuadrën e re

Shqipëria ka fituar dje me rezultatin 4:2 ndaj Islandës në ndeshjen kualifikuese për Euro2020.

E njërin nga shënuesit e këtij takimi për Shqipërinë ishte edhe sulmuesi Sokol Cikalleshi.

Pikërisht Cikalleshi sot është prezantuar te një skuadër e re.

Bëhet fjalë për skuadrën e Laçit në Superligën e Shqipërisë.

29 vjeçari ishte pjesë e kampionatit turk por që nuk arriti ta gjejë vetën.

Kurse në dy ndeshjet e shtatorit për Shqipërinë ka shënuar dy gola, një ndaj Francës dhe një ndaj Islandës.