15:55 / E Diele, 19 Janar 2020

Pasi “kreu” punën mbrëmë me Fenerbahçen, sot Muriqi i përkushtohet djalit të tij

Vedat Muriqi shënoi, asistoi, mori karton të kuq dhe u shpall lojtari më i vlerësuar i ndeshjes mbrëmë ndaj Gazientepit në fitoren 2:0.

Ndërsa sot, ai ka vendosur që t’ia përkushtojë ditën tërësisht djalit të tij, shkruan Indeksonline.

Vedat Muriqi po tregon formë të lartë këtë sezon, ndërsa është lojtari më produktiv i Fenerbahçes./Indeksonline/