17:33 / E Diele, 04 Mars 2018 / indeksADMonline

Përderisa votonte Berluskoni, aktivistja i del para dhe i zhveshët (Video)

Ish kryeministri i Italisë, Silvio Berlskoni është befasuar nga një aktiviste e papërmbajtur, përderisa ai ka hedhur votën e tij në zgjedhjet italiane gjatë ditës së sotme.

Gruaja, e cila kishte të shkruar në gjoksin e saj me laps të zi, fjalën “Berlukson, ju keni skaduar”, u hodh mbi tavolinën e qendrës së votimit në Milano, përderisa Berluskoni po votonte.

Fotografët në dhomë nxituan për të marr pamjet, përderisa  sigurimi i Berluskonit bën kaos për ta nxjerr atë nga vendvotimi./Indeksonline/