18:43 / E Mërkurë, 06 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Përdorimi i tepërt i telefonave edhe në rrugë, ja si reagojnë njerëzit kur dikush i fotografon

Ne flemë me tanë shtratin tonë. Ne i përdorim ata për çdo gjë që nga sistemet e navigimit deri tek  një mënyrë për të qëndruar në kontakt me gjyshërit tanë.

E gjejmë veten të humbur pa ta, duke kërkuar diçka për t’u lidhur me pjesën tjetër të botës, transmeton Indeksonline.

E dimë se kjo gjë nuk na pëlqen dhe se është një shqetësim, por vazhdojmë të jemi përsëri të fokusuar vetëm në telefonat mençur.

Ndërkohë në Londër, një fotograf ka realizuar një set fotografish duke i kapur njerëzit përderisa po qëndronin në telefonat e tyre.

Ai madje pret sekondin e fundit derisa ata largojnë sytë nga telefoni dhe të fokusohen në kamerë.