09:38 / E Enjte, 08 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Përkujtohen 24 anëtarët e OKB-së që u rrëzuan me aeroplan në Mitrovicë

Pjesëtar të KFOR-it së bashku me përfaqësues të EULEX-it dhe UNMIK-ut kanë vizituar sot një kodër në Mitrovicë për një arsye të veçantë.

Ata kujtuan 24 personat që vdiqën më 12 nëntor të 1999-tës, pjesëtarë këta të OKB-së të cilët u rrëzuan me aeroplan, transmeton Indeksonline.

Temat: