21:13 / E Mërkurë, 03 Mars 2021 / G. T.

Përkujtohet Davide Astori, ndeshja e Serie A fillon me duartrokitje

Nesër më 4 mars bëhen tri vite që nga vdekja e futbollistit italian, Davide Astori.

Më 4 mars të 2018, botë e futbollit mori lajmin për vdekjen e futbollistit të Fiorentinas, shkruan IndeksOnline.

Sonte ndeshja mes Fiorentinas dhe AS Romës nisi me duartrokitjet, duke e përkujtuar legjendën e futbollit italian.