18:34 / E Premte, 22 Janar 2021 / A. M.

Përplasje në KQZ, “Po rrej”, “E lexove atë që të konvenon”, Valdete Daka dhe Sami Kurteshi!

Një debat i ashpër është zhvilluar në mes të Valdete Dakës dhe Sami Kurteshit të VV-së, në mbledhjen e sotme të KQZ-së.

I gjithë debati u zhvillua rreth heqjes së emrave të kandidatëve për deputetë që kishin telashe me ligjin, në 3 vitet e fundit.

Daka dha një sqarim ligjor për Sami Kurteshin: “M’the që po rrej”. Ndërsa anëtari i VV-së i tha se po e lexove nenin që i konvenon.

Indeksonline ju sjellë debatin e plotë: