14:45 / E Martë, 10 Tetor 2017 / indeksADMonline

Pesë përfundimet nga ndeshja Shqipëri-Itali

Përkundër nga ndeshja me Maqedoninë, takimi me Shqipërinë gjeti me një rezultat pozitiv Italinë, por jo në lojë. Për italianët vazhdon makthi i performancës së dobët nga ana e lojtarëve azurë.

Më poshtë ju listojmë pesë përfundimet apo të vërtetat nga kjo përballje:

Loja vazhdon të qëndrojë. Përkundër performancës së dobët, Italia vazhdon të jetë në garë për një vend në Kupën e Botës përmes fazës së Play-Off-eve, ndryshe nga Shqipëria ku këta të fundit e mbyllën grupin në vendin e tretë, një arritje kjo për kombëtaren kuqezi.
Vuajtje në play-offe. Çdo kundërshtar tashmë në këtë fazë është në dramë. Suedia, Irlanda, Irlanda e Veriut apo Greqia, ndërsa Italia është e destinuar të vuajë në tokën ruse.
Sa vlejnë lojtarët azurë. De Rossi dhe Belotti janë shtyllat e skuadër për trajnerin Ventura., pa ta trajneri i Italisë gjen vështirësi në formacion.
Është e vështirë të ri përsërisësh veten në kombëtaren italiane.
Vendi i Chiellinit është i garantuar.