23:51 / E Martë, 24 Nëntor 2020 / Ensar Ramadani

Pirlo shumë i nervozuar me lojtarët pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve.

Juventusi fitoi me rezultat 2-1 ndaj Ferencvaros në ndeshjen e xhiros së katërt të Ligës së Kampionëve dhe kështu siguroi fazën tjetër.

Megjithatë, trajneri i Zonjës së Vjetër nuk është aspak i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në këtë sfidë që në letër u duk shumë e lehtë.

Qëllimi im ishte me një qëndrim tjetër. Ne e kishim thënë këtë edhe para ndeshjes. Sidoqoftë, e dini, kur luani në këto ndeshje dukshëm të thjeshta hasni në vështirësi”, ka thënë Pirlo pas ndeshjes.

Ne ishim sipërfaqësor dhe atëherë duhet të bësh një lojë ndjekjeje derisa të vijë goli”, shtoi trajneri italian. /IndeksOnline/